Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Veteriner Hastanesi Seçimi

2019-01-30 04:22:47

Veteriner hekim, hayvanların sağlığı için önlem alan, onların hastalıklarına tanı koyup tedavisi, üremesi, sağlığı, bakımı gibi alanlarda tıbbi bilgi ve yasal yetki ile donatılmış kimselerdir. Veteriner hastanesi hayvanların hastalık tanı, tedavisi, bakımı gibi sağlık ihtiyaçlarının giderildiği yerdir.

 

Hayvanlarınız için veteriner seçimi kadar hastane yani klinik seçimide önemlidir. İlk defa bir veteriner ve veteriner hastanesi seçimi yapacaksanız çevrenizde hayvan sahibi olan birilerinden öneri alabilirsiniz. Çoğu kediler kapalı yerde duramaz huysuzluk eder ve çantada taşınmayı sevmezler. Bu nedenle klinik seçiminizde size yakın olan bir yer acil durumlarda da rahatlık sağlayacaktır. Hayvanların çoğu veteriner hastanesi tedirgin eder bu da onları hırçınlaştırır. O anda veterinerin kedi ile iletişimi hayvan sahibi ile iletişimi kadar önemlidir. Veteriner öncelikle hayvanınızı sevmeli ve onunla oynamalı hayvan yatıştıktan sonra gereken işlem yapılmalı. Hayvanların kalp ve akciğer fonksiyonları kontrol edilerek muayene edilir. Ayrıca kulak ve gözlerine bakılarak ta muayene edilebilirler. Yapılan kontrolleri ve aşıları veterinerinizin verdiği karneden takip edebilirsiniz.

 

Veteriner hastanesi seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer hususlar;

-Klinik temiz olmalı

-Klinikte veterinerin uzmanlık derecesini görebileceğiniz sertifika olmalı.

-Kan, ultrason, X-Ray gibi testler bulunduğunuz klinikte mi yoksa başka bir klinikte mi yapılıyor.

-Teknikerler, resepsiyon e diğer klinik çalışanları profesyonel mi?

-Klinikte kaç adet veteriner var ?

-Tüy, diş bakımı ve tırnak kesimi gibi hizmetler veriliyor mu?

-Yatılı bakım alanlarında kafesler temiz mi?

 

Megavet veteriner hastanesi, ileri tanı ve tedavi ekipmanlarını kullanarak alanında başarılı bir konumda biricik dostlarınıza güvenle sağlık hizmeti vermektedir. Minik dostuğunuzdaki rahatsızlıkları ihmal etmeyin. Küçük gibi görünen rahatsızlıklar çok ciddi hastalıklara yol açabilir.