Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Kedi Evi

2019-09-06 15:09:33

Kediler özgürlüklerine düşkün hayvanlardır. Her kedi kendine özel alanı evi olsun ister. Kedi evi kediniz için neden gereklidir ?

 

Özgürlüklerine düşkünlükleri ile bilinen kediler insanlara en yakın hayvanlardan biridir. İnsanlar için en iyi ev arkadaşıdır diyebiliriz. Her kedi, yaşayacağı alanda kendine ait detaylar görmeyi en az insanlar kadar ister.

Kediler, insanlardan farklı şeylerden hoşlanır. Bazen onların yaptığı kimi hareketler sahiplerini kızdırabilir. Koltukları tırmalamak, evin içinde bir o yana, bir bu yana hızlıca koşmak ve en olmadık yerlere tırmanmak gibi şeyler. Oysa bunlar kedinizin tek bir talebini dile getiren davranışlardır. Kediniz evde ona da yer açmanızı ve evi onu da düşünerek dekore etmenizi ister. Yüz yıllardır açık alanda, avlanarak yaşayan kediler; kendilerini düşünerek düzenlemediğiniz bir ev karşısında tek bir duyguya kapılır: Can sıkıntısı! Bu can sıkıntısı ise kedinizin onaylamadığınız birçok davranışı altında yatan sebeptir.

 

Kedinizin ruhunu keşfettikten sonra, ona uygun bir biçimde evinizi dekore etmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle her iki ruhtaki kedinin de bazı istekleri olacaktır. Örneğin, pencerenin yakınına koyacağınız bir koltuk veya kedi hamağı, siz evde yokken kedinizi oldukça eğlendirecektir. Kediler kendilerine ait alanları severler; kutu, sepet gibi kediniz için gizli ve güvenli olacak eşyaları evinizin çeşitli köşelerine koyabilirsiniz. Kediler koltuklarınıza zarar vermek için değil, tırnaklarını törpülemek için tırmalarlar. Onlar için kedi tırmalama tahtası alabilir veya yapabilirsiniz. Kedinizi zehirlemeyecek ve ona iyi gelecek bitkileri ekerek onu daha mutlu kılabilirsiniz. Yükseklerde gezmeyi seven kediniz için duvarlara basamak oluşturacak şekilde raflar çakabilir ve bu raflara birkaç kitap koyarak kitaplık sorununuzu da çözebilirsiniz. Yerde olmayı seven kediniz için bir kenarı boş olacak şekilde küp bir orta sehpa tasarlayabilir ve ona alan yaratabilirsiniz. Yine sehpaların altına kumaş gererek kediniz için hamak oluşturabilirsiniz. Kediniz için oyuncaklar alarak içindeki avcıyı ortaya çıkarabilirsiniz.