Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Kedinin Oyuncak İhtiyacı

2019-08-24 00:41:26

Bütün yavru kediler, oyuncak ister! Oyuncaklar hem – kediniz ve siz için – mükemmel bir eğlence aracıdır hem de egzersiz ve gelişim için önemlidir. Kediler ava benzeyen ya da öngörülemez bir şekilde hareket eden her şeyle oynamaya bayılırlar. Tırmıklama direği de iyi bir fikirdir – o keskin pençeleri mobilyalardan uzak tutacak her şey iyidir!

Kedi oyuncaklarının pahalı olması gerekmez. Bir kartona birkaç delik açarak yavru kediniz için mükemmel bir oyun alanı hazırlayabilirsiniz. Üstelik, yavru kediniz güvenli ve özel bir alan oluşturduğu için bu kutuya bayılacak.

Evde yapabileceğiniz diğer kedi oyuncaklar karton tüpler, gazete kağıtlarından veya peçetelerden yapılan toplar, iplik makaraları ve plastik şişe kapakları olabilir. Yavru kedinizin yün veya iple oynamasına asla izin vermeyin ve kullandığınız malzemelerin yutulamayacak kadar büyük olmasına ve çiğnenip yenebilecek küçük parçalarının olmamasına özen gösterin.

Yavru kedinizin rahatça oyun oynayabilmesi için, yüksek bir rafın üzerinde biraz alan ayırmaya çalışın. Kediler ve yavru kediler alanlarını inceleyebilecekleri yüksek yerlere tünemeyi severler. Özellikle pencere pervazlarına bayılırlar – kedinizin yaşı büyüdükçe, dışarıyı izlemeyi daha çok isteyecektir. Pencere pervazlarınız yeterince büyük değilse, kolay monte edilebilir bir kedi tüneği satın alabilirsiniz.

Kedi oyuncağı, kedi besleyenlerin mama ve veterinerden sonraki en büyük masraflarından biridir. Bir kediye sahipseniz bir topun ömrü en fazla 2 hafta olabiliyor. İkinci haftada topun bir yarısı kemirilmiş bir biçimde koltuk arasından, diğer yarısı ise yattığı yastığın kenarından çıkıveriyor. Kedinizi evde oyalayacak daha masrafsız oyuncaklar arıyorsanız bir çobın içini doldurarak bile oyuncak yapabilirsiniz.