Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Köpekler Bunlardan Nefret Ediyor

2019-08-25 16:31:05

Köpeğiniz seveceğini düşündüğünüz bazı durumlardan hiç hoşlanmayabilir mesela ...?

-Köpeğiniz sizi en iyi vücut dilinizle anlar

Köpekler, basit kelimeleri anlarlar hatta bazı köpeklerde kelime dağarcığı oldukça geniştir. Söylediklerimizi anladıkları zamanlarda bile vücut diliyle iletişim kurdukları için bizim de onlarla bu şekilde anlaşmamızı isterler.

-Göz teması tamam da uzun süre bakmayın

Köpeğimizi severken ve konuşurken gözlerinin içine bakmayı severiz. Ancak köpek dostlarımızın bu iletişim tarzından hoşlandıkları söylenemez. Köpeğiniz sevgi dolu bu eyleminizi yanlış yorumlayabilir. Bunun yerine onu tatlı tatlı sevmeniz daha iyi olacaktır.

-Köpeğinizin yüzünü ve kafasını severken dikkat etmelisiniz!

Köpekler, sürekli yüzlerinin mıncıklanmasından ve kafalarının sert bir şekilde okşanmasından nefret ederler. Tanıdıkları ve sevdikleri insanlara karşı bunu tolere etseler bile bazen durum tersine dönebilir. Köpeğinizi severken sırtını ve karnını yavaşça sevin, sert davranmayın.

-Köpeğinizi sevmediği köpeklerle ve insanlarla bir araya getirmeyin!

Sevmek ve nefret etmek sadece insanlara özgü değildir. Hayvanlar da severler ve nefret ederler. Köpekler sevdikleri insanlarla vakit geçirmeye bayılırlar. Tam tersi nefret ettikleri insanlardan uzak dururlar. Aynı şekilde bir köpek sevmediği başka bir köpekle bir araya getirildiğinde tedirgin olup kaçabilir ya da saldırabilir. O yüzden köpeğinizi sevmediği insanlar ve diğer köpeklerle bir arada bulunmaya zorlamamalısınız.

Köpekler öpülmekten ve sarılmaktan hoşlanmazlar…

Sarılmak ve öpmek, insanlar arasında duyguları göstermenin en güzel yoludur. Ancak köpek dostlarımız bizimle aynı fikirde değil. Birçok köpek kendilerine sarılanlara tepki göstermez ancak yine de dikkat edilmesi gerekir. Köpeğinize sarıldığınız anda kafasını diğer tarafa çeviriyorsa, göz temasından kaçınıyor, ağzını kapalı tutmaya çalışıyor ve hırıltılar çıkarıyorsa sarılmayı bırakmanız gerekir.


 


 


 


 


 

Köpekler öpülmekten ve sarılmaktan hoşlanmazlar…

Sarılmak ve öpmek, insanlar arasında duyguları göstermenin en güzel yoludur. Ancak köpek dostlarımız bizimle aynı fikirde değil. Birçok köpek kendilerine sarılanlara tepki göstermez ancak yine de dikkat edilmesi gerekir. Köpeğinize sarıldığınız anda kafasını diğer tarafa çeviriyorsa, göz temasından kaçınıyor, ağzını kapalı tutmaya çalışıyor ve hırıltılar çıkarıyorsa sarılmayı bırakmanız gerekir…