Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü Atatürk Cad. No:154/3 Maltepe/İSTANBUL

Veteriner | Ankara'da kayıp çocukları köpek Herkül buldu


Başkentte ailelerinin kayıp başvurusunda bulunduğu 3 çocuk, jandarma ekiplerinin 'Herkül' adlı iz takip köpeği ile yaptıkları aramalar sonucunda bulundu.
Edinilen bilgiye göre, Ankara İl Jandarma Komutanlığı 156 Jandarma İmdat hattına akşam saat 20.50'de yapılan telefon ihbarı ile Karacaören TOKİ Blokları'nda ikamet eden M.G. (11), E.S. (12) ve K.D. (11) isimli çocukların okuldan döndükten sonra üzerlerini değiştirerek oyun oynamak için evden ayrıldıkları ve bir daha eve dönmedikleri bildirildi. Alınan kayıp ihbarı üzerine Altındağ İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Asayiş Komando Bölüğü ve İz Takip Timi'nden oluşturulan ekip kayıp çocukları aramaya
başladı. İz takip köpeklerinin de katılımıyla ikamet bölgesi olan Karacaören TOKİ Blokları çevresinden başlanan arama çemberi genişletilerek sürdürüldü. Jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucu kayıp üç çocuk, iz takip köpeği Herkül'ün de yardımıyla saat 00.15'de evlerine 3 kilometre mesafede Çubuk 1 Barajı ile Ankara-Samsun karayolu arasında kalan ormanlık alanda bulundu. Çocuklar, Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından ailelerine teslim edildi.