Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü Atatürk Cad. No:154/3 Maltepe/İSTANBUL

Veteriner | Anaokulu Öğrencilerinden Hayvan Barınağına Ziyaret


Didim’de faaliyet gösteren Özel Çitlembik Anaokulu Müdiresi, öğretmenler ve okul öğrencileri Didim Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret etti.

Dünya Hayvanları Koruma Günü sebebiyle ÖzelÇitlembik Anaokulu Müdire ve öğretmenler ve öğrenciler Didim Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret etti. Barınak görevlisi Cazim Sığırtmaç, Veteriner Hekim Halil Aykın, Veteriner Hekim Sevgi Ak gelen öğretmen ve çocukları kapıda karşılarken ziyarete Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Başkan Yardımcısı Süleyman Böcü, Özel Kalem Müdürü Şahap Gönül’de katıldı. Yaşları 2-5 arasında değişen 18 küçük çocuk, 3 öğretmenle barınak ziyaretine gelen Anaokulu ekibi barınağı gezdi; köpeklerle ilgili eğitici bilgiler edindi.

Başkan Kamacı ve Başkan Yardımcısı Süleyman Böcü bir süre öğretmenlerle ve çocuklarla sohbet etti. Başkan Kamacı, “Anaokulumuzun böyle anlamlı bir günde barınağımızı ziyaret etmeleri çok güzel. Çocuklarımızın hayvan sevgisi ile büyümeleri için bu tür etkinliklerrutin olarak gerçekleştirilmeli. Öğretmenlerimize, Okul Müdiremize teşekkür ediyoruz” dedi.

Okul Müdiresi Lütfiye Baskın ise, “Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bizler sürekli çocuklarımızın doğayla iç içe olmalarını istiyoruz. Okulda kapalı kalmaları yerine gezerek görerek öğrenmeleri eğitimleri açısından çok önemli. Bize bu imkânı sağladığı için başkanımıza teşekkür ediyoruz. Tüm Didimlilerin 5 Ekim Hayvanları Koruma Gününü kutluyoruz” diye konuştu.

Gezinin ardından öğrenciler barınakta hatıra fotoğrafı çektirdiler.