Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Pomeranian Irkı Köpeklerle Tanıştınız mı ?

2019-03-07 05:07:32

Bir köpek sahiplenmek istiyorsanız ancak tuvalet eğitimi, tüy dökmesi gibi durumlar sizi kararsızlığa itiyorsa size çok zeki bir o kadar tatlı, kabarık tüyleri olan ama az tüy döken pomeranian ırkı köpekleri tavsiye ederim.


Pomeranian ırk köpekler diğer küçük ırk köpeklere göre daha yüksek zeka seviyesine sahiptir. Bu nedenle başta tuvalet eğitimi olmak üzere birçok konuda sorun yaşamayacaksınız. Yumuşacık, kabarık tüylere ve dik kulaklara sahip bu tatlı köpek sivri burnu ile tıpkı oyuncak bir bebeğe benzemekte. Bazılarının yüzlerinin ise tilkiye benzediğini söyleyebiliriz. Bu tatlı ırk köpeklerinin gözleri koyu, parlak ve badem şeklindedir. Yüksek eka seviyesine sahip olduklarından itaat eğitimleri öğrenme konusunda oldukça başarılıdırlar. Fakat pomeranian cins köpeklerin çok inatçı ve istediklerini yaptırma konusunda çok ısrarcı olduklarını bilmelisiniz. Bu sizi hemen korkutmasın çünkü birlikte yaşamaya başladığınız andan tibaren, disiplinli bir şekilde eğitimine dikkat etmenizi öneririz, hatta bu cinsi iyi tanıyan bir uzmandan eğitim konusunda yardım almanız köpeğinizle olan yaşamınızı daha kolaylaştıracaktır, eğitimini iyi bir şekilde tamamladıktan sonra, çok iyi anlaşabilirsiniz. Bu konuda hassas olmalısınız. Yapılan herhangi bir hata veya yanlıştan sonra, düzeltmenin mümkün olmayacağı durumlar olabilir. Bu sevimli ırk, oldukça akıllı ve çabuk kavrayabilen bir cinstir.

 

Pomeranian cinsi bu sevimli minikler, kendi gibi küçük ırk köpeklere göre daha dirençli ve sağlıklı bir bünyeye sahiptirler. Görüldüğü ve bilindiği kadarıyla, çok fazla kalıtsal rahatsızlığı bulunmamaktadır. Nadiren de olsa; diz kapağı çıkması, göz rahatsızlığı, kalp hastalığı ve cilt sorunları görülebilmektedir.