Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Pet Kliniği

2019-02-07 23:54:25

Veteriner Hekim, hayvanların sağlığı için önlem alan, onların hastalıklarına tanı koyup tedavisi, üremesi, sağlığı, bakımı gibi alanlarda tıbbi bilgi ve yasal yetki ile donatılmış kimselerdir. Pet kliniği hayvanların hastalık tanı, tedavisi, bakımı gibi sağlık ihtiyaçlarının giderildiği yerdir.

Hayvanlarınız için veteriner seçimi kadar klinik seçimide önemlidir. İlk defa bir veteriner ve pet kliniği seçimi yapacaksanız çevrenizde hayvan sahibi olan birilerinden öneri alabilirsiniz. Çoğu kediler kapalı yerde duramaz huysuzluk eder ve çantada taşınmayı sevmezler. Bu nedenle klinik seçiminizde size yakın olan bir yer acil durumlarda da rahatlık sağlayacaktır. Pet kiliniği hayvanların çoğunu tedirgin eder ve bu da onları hırçınlaştırır. O anda veterinerin kedi ile iletişimi hayvan sahibi ile iletişimi kadar önemlidir. Veteriner öncelikle hayvanınızı sevmeli ve onunla oynamalı hayvan yatıştıktan sonra gereken işlem yapılmalı. Hayvanların kalp ve akciğer fonksiyonları kontrol edilerek muayene edilir.  Ayrıca kulak ve gözlerine bakılarak ta muayene edilebilirler. Yapılan kontrolleri ve aşıları veterinerinizin verdiği karneden takip edebilirsiniz. 

Pet Kliniği Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Diğer Hususlar;

-Klinik temiz olmalı

-Klinikte veterinerin uzmanlık derecesini görebileceğiniz sertifika olmalı.

-Kan, ultrason, X-Ray gibi testler bulunduğunuz klinikte mi yoksa başka bir klinikte mi yapılıyor.

-Teknikerler, resepsiyon e diğer klinik çalışanları profesyonel mi?

-Klinikte kaç adet veteriner var ?

-Tüy, diş bakımı ve tırnak kesimi gibi hizmetler veriliyor mu?

-Yatılı bakım alanlarında kafesler temiz mi?

Megavet, Pet kliniği hizmeti ile ileri tanı ve tedavi ekipmanlarını kullanarak alanında başarılı bir konumda biricik dostlarınıza güvenle sağlık hizmeti vermektedir.