Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Kuaför hizmeti

2018-11-02 08:32:06

      Minik dostunuzun hem kendi sağlığı için hem de sizin sağlığınız için bakımlı ve temiz olması gerekiyor. Bakımı ve temizliği sağlamanın yolu ise düzenli olarak hayvan kuaförüne uğramaktan geçiyor.

      Kuaförlük hizmetinin-sadece kesim dahi olsa- kesinlikle veteriner eşliğinde yapılması gerekiyor. Veteriner hekimler hayvanların ihtiyaçlarını, isteklerini ve anatomik yapılarını çok iyi biliyor. Pet kuaför hizmeti veren veteriner hekim, hayvan derisini kontrol ederek işe başlıyor. Böylece herhangi bir sağlık sorunu varsa kuaförlük hizmetini de ona göre veriyor. Bu konuda eğitim almamış olan bir kişi ise deri hastalıklarını fark etmeyerek daha büyük hastalıklara yol açabiliyor. Ayrıca evcil hayvanınızın uyum sağladığı bir veteriner hekim ile düzenli olarak bakım yaptırmak oldukça kolay hale geliyor. Hayvanınız ve veteriner arasında kurulan bağ sayesinde işlem kolaylıkla hallediliyor.Gerekli hijyen kurallarının bulunması, ideal sıcaklık aralığının sağlanması için de bir veterinerden yardım almak gerekiyor. Bu sayede hayvanlar daha ılımlı oluyor ve daha mutlu bir şekilde hizmet alıyor. Hayvanlarınızın sağlığını korumak veterinerlerin esas hedefi oluyor. Hayvanların her zaman kendi tüylerini temizleme girişimi bulunuyor. Fakat düzenli olarak tıraş edilmeyen bir hayvan kendi tüylerini yalayarak sindirim sistemine zarar verebiliyor.Yaz aylarında uzun tüyler mantar ve egzama gibi deri hastalıklarına yol açabiliyor. Ayrıca uzun tüylerden dolayı görünmeyen deri yüzeyindeki hastalıkları tespit etmek de zorlaşıyor. Hayvanların dışkılarının tüylere bulaşmaması ve daha sonra hastalık oluşturmaması için üreme bölgelerinin de özenle tıraş edilmesi gerekiyor.Mevsime göre yapılmayan tıraşlar sonucunda hayvanlar ısılarını gerekli düzeye getirmekte zorlanıyor.  Bu nedenle mevsim geçişlerinde kuaför hizmeti almak şart hale geliyor. Kedi ve köpekler özellikle mevsim geçişlerinde çok fazla tüy döküyor.

     Evcil hayvanların sağlıklı, bakımlı ve mutlu olabilmesi için düzenli olarak bakımlarının ve tıraşlarının yapılması gerekiyor. Kuaför hizmetimizden yararlanmak için www.megavet.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.