Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Köpekler Hakkında Bilmedikleriniz

2019-02-28 20:30:34

Birçoğumuzun köpekler hakkında bilmediği onlarca şey vardır. Bu içerikte sadık dostlarımızı daha iyi tanımak ve anlamak için bilmediğiniz birçok şeye yer verdik.

-Gözlerinizi Okur

Günün yorgunluğu ya da başka nedenlerden kaynaklı kızgın veya gergin olabilirsiniz. Bu durumunuzu köpeğinize yanzıtmasanız bile o gözlerinizi okur ve sizin ruh halinizi çok iyi anlar. Bu bilim adamları tarafından da kanıtlanmış bir gerçek. Hayvanların duygularımızı fark edip birbirinden ayırabildiğini gösteren pek çok bilimsel çalışma bulunmakta.


-Ter Bezleri Patilerindedir

Terleyen bir köpek gördünüz mü ? Yaz aylarında sıcaklığın çok yüksek olduğu zamanlarda bile göremezsiniz. Peki köpekler terlemez mi ? Köpekler nasıl terler ? Tabi ki onlarda terler hem de patilerinden. Köpeklerin ter bezleri patilerindeki pedimsi yapılarda bulunuyor. İşte bazen nereden geldiğini anlamadığınız o tuzlu koku da köpeğinizin patilerindeki pedlerden geliyor.


-Sesleri Benzersizdir

Biz insanların parmak izeri nasıl ki benzersiz ise köpeklerinde sesleri benzersizdir.

Aynı bizlerin parmak izleri gibi onların da sesleri benzersizdir. Nasıl ki bir elimizin parmak izleri diğer elimizdekilerle bile aynı değilse onların da her birinin sesi diğerlerinden farklı. Bakalım köpekler hakkında daha bilmediğiniz neler var.


-Kelime Öğretebilirsiniz

Normal bir köpek tıpkı bir çocuk gibi zekidir ve aynı çocuklar gibi beyinleri pek çok bilgiyi alabilir. Bu yüzden 200 ila 500 arasında kelimeyi öğrenip hatırlayabilirler. Hatta daha da ötesini yaparak, basit matematik problemlerini de öğrenebilirler.


-Yağmurda İşitmezler

Köpekler hakkında pek bilinmeyen bir diğer durum ise yağmurda işitememeleridir. Köpeğiniz yağmurda dışarı çıkmak istemiyorsa bunun nedeni ıslanmak istememesi değil, aslında yağmur sesinin onu rahatsız etmesidir. Çünkü yağmur çevredeki diğer bütün sesleri yükseltir ve bu da köpeğin hassas kulaklarını rahatsız eder.