Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü Atatürk Cad. No:154/3 Maltepe/İSTANBUL

Köpek Veterineri

2017-12-05 17:57:01

Köpek bakımı çok eğlenceli olduğu kadar çok özen isteyen bir iştir. Köpeğinizin sağlık ile büyüyüp yaşlanabilmesi için bir veteriner hekim ile düzenli olarak görüşmeniz, sağlık kontrollerini ihmal etmemeniz gerekir.

Yeni doğan köpeklerin bakımı biraz daha hassas ve meşakkatli olabilir ancak tatlılıkları ile tüm uğraşlarınızı unutturur. Yavru köpeklere bakmak için öncelikle ev düzenini ve ısısını ayarlamalısınız. Onlara adeta yeni doğmuş bir bebek özeni göstermelisiniz.

Köpeklerin gelişiminin çoğu ilk yıllar içerisinde olduğu için yeterli ve düzenli beslenmesine dikkat etmelisiniz. Köpek cinsine göre yemesi gereken mama türlerini veteriner hekiminize danışarak en doğru şekilde öğrenebilirsiniz. İçeriği yavru köpeklere zarar verebilen mama türlerini öğrenmeli, beslenmesini bu şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Yavru köpekler 30 günlük olduktan sonra parazit aşısı olmaya başlar. Ayrıca köpeklerin yakalanabileceği ve ölümcül sonuçlar doğurabilecek hastalıklara karşı da aşıları düzenli olarak yaptırmalısınız.  Bu aşıların bazıları 4. Haftadan itibaren bazıları da 6.haftadan itibaren yaptırılmaya başlanır. Ve düzenli olarak tekrarlanması gereken köpek aşıları vardır. Uzman veterinerinize danışarak köpeğiniz için bir aşı çizelgesi almalı, aşıları atlamadan yaptırmalısınız.

Köpeğinizin aşılarını düzenli olarak yaptırsanız dahi farklı hastalıklara yakalanabilir. Bu yüzden hastalık belirtilerine dikkat etmeniz gerekir. İştahsızlık, kusma, ishal, kanlı ishal, halsizlik ve huzursuzluk en belirgin hastalık belirtileridir. Eğer köpeğiniz her zaman sergilediği davranışların dışında davranışlar sergiliyor veya bu belirtilerden bazılarını gösteriyorsa en kısa zamanda bir veteriner ile görüşmelisiniz.

Megavet köpeğinizin sağlığı için 7’24 açık bulunur. Köpeklerin düzenli aşılarını, temizliklerini ve ameliyat gibi acil hastalık müdahalelerini en iyi şekilde yapar. Siz de işin profesyonelleri ile köpeğinizi sağlık ile büyütmek için www.megavet.com.tr adresinden bize ulaşın.