Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Köpek Veterineri

2019-03-05 17:55:48

Köpek veterineri, küçük dostlarınızın sağlığı için önlem alan, onların hastalıklarına tanı koyup tedavisi, üremesi, sağlığı, bakımı gibi alanlarda tıbbi bilgi ve yasal yetki ile donatılmış kimselerdir.  

Hayvanlarınız için veteriner seçimi kadar klinik seçimide önemlidir. İlk defa köpeğiniz için veteriner seçimi yapacaksanız çevrenizde köpek sahibi olan birilerinden öneri alabilirsiniz. Klinik seçiminizde size yakın olan bir yer acil durumlarda da size va dostunuza rahatlık sağlayacaktır. Köpeklerin çoğu veteriner kliniğinde tedirgin olurlar bu da onları hırçınlaştırır. O anda veterinerin köpek ile iletişimi hayvan sahibi ile iletişimi kadar önemlidir. Köpek veterineri öncelikle hayvanınızı sevmeli ve onunla oynamalı hayvan yatıştıktan sonra gereken işlem yapılmalı. Yapılan kontrolleri ve aşıları veterinerinizin verdiği karneden takip edebilirsiniz. Veteriner kliniği seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer hususlar;

-Klinik temiz olmalı

-Klinikte veterinerin uzmanlık derecesini görebileceğiniz sertifika olmalı.

-Kan, ultrason, X-Ray gibi testler bulunduğunuz klinikte mi yoksa başka bir klinikte mi yapılıyor.

-Teknikerler, resepsiyon e diğer klinik çalışanları profesyonel mi?

-Klinikte kaç adet veteriner var ?

-Tüy, diş bakımı ve tırnak kesimi gibi hizmetler veriliyor mu?

-Yatılı bakım alanlarında kafesler temiz mi?

Megavet olarak, köpek veterineri uzmanlığında ileri tanı ve tedavi ekipmanlarını kullanarak alanında başarılı bir konumda biricik dostlarınıza güvenle sağlık hizmeti vermekteyiz.