Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Kedim Beni Neden Sevmiyor ?

2019-07-09 07:51:35

Bir kedi ile yaşamak size ve evinize keyif katar. Minik patili bu canlılar savunmasız oldukları kadar da insanı mutlu ederler. Her bir hareketinin beden dilinde karşılığı vardır. Bazen sanki dile gelirler birşeyler söylerlerde söylerler bir de kızgınlık dönemindeyseler. Bazı kedi sahipleri zaman zaman kedim beni neden sevmiyor diye düşünür, bu konudan muzdariptirler. Malesef bende bu kedi sahiplerinden biriyim. Ancak onu fazla sıkmadan zaman içinde yaptığım bazı durumlar oldu bunları sizlere birer tavsiye olarak paylaşmak istedim.

Kedinize Zaman Ayırın

Evet, hayat zor ve işiniz başınızdan aşkın, stresli ve gergin günleriniz olabilir ama bunlar kedinize zaman ayırmanıza engel olmamalı. Üstelik bu ondan çok size iyi gelecektir. Kedinizin sizi daha çok sevmesi için ona zaman ayırın.

Onu Red Etmeyin

Ders çalışırken, kitap okurken kısacası bir şeyler ile uğraşırken yanınıza gelip kendini sevdirmek için türlü numaralar yapan kedinizi reddetmeyin! Unutmayın her reddediliş kedinizin sizden uzaklaşmasına neden olur.

Kedinize Sürprizlerde Bulunun

Kim sürprizlerden hoşlanmaz ki! Hele de kediler sürprizlere bayılırlar! Kedinize arada sırada atıştırmalıklar alın, yanınıza geldiğinde aniden çok sevdiği kedi bisküvisi ile onu şaşırtın. İnanın bu küçük sürprizler kedinizin size olan sevgisini perçinlemek konusunda umduğunuzdan çok daha etkili olacak.

Sizinle Uyumak İstediğinde İzin Verin

Eğer kedinizin sizinle uyumasına izin vermiyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz! Zira kedi ile uyumak hem çok faydalıdır hem de kediniz ile aranızdaki bağın kuvvetlenmesini sağlar. Yani kedinizin size olan sevgisinin çoğalmasını istiyorsanız koynunuzda uymasına izin verin ve izin vermekle kalmayıp bunun tadını çıkartın!