Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Kediler Neden Evden Kaçar Ve Sonra Geri Gelirler ?

2019-02-16 05:16:11

Kediler doğaları gereği sosyal canlılardır. Diğer kedilerle bir arada olmak ya da çiftleşmek için even kaçarlar. Evden kaçarlar fakat sonra yine eve geri gelirler. Kediler neden hem evden kaçar hem de eve geri döner ? İçeriğimizde bu iki sorunun detaylarına girdik. İki dakika da bu içeriği okuyabilirsiniz.


Kediler Neden Evden Kaçar ?

Sevgili hayvanseverler sizinde belki kediniz evden kaçmış sonrasında geri dönmüştür. Eğer henüz bu durumu yaşamadıysanız büyük olasılıkla yaşayacaksınız. Çünkü belirttiğim gibi kediler sosyal ve meraklıdırlar onun bütün ihtiyaçlarını karşılasanızda merakını evin dıışında gidereceğini düşünür yada kızgınlık döneminde çiftleşmek istiyordur. Bu nedenle evden kaçar. Eğer böyle bir süreçte evden kaçarsa veya kaçtıysa şüphesiz kendine bir partner bulmuş ve çoktan çiftleşmiştir. Bu nedenle ve en önemlisi dişi ya da erkek farketmez kedinizin sağlığı için onu erken yaşta kısırlaştırmanızı tavsiye ederim. Bir kedi 4- 5 aylık kızgınlık sürecine girdiğini hatırlatmak istiyorum. Kediler bağımsız olmanın yanısıra sürüler halinde dolaşmayı severler.


Evden Kaçan Kediler Neden Tekrar Geri Dönerler ?

Kediniz evden kaçarsa kaçtı gitti gelmeyecek onu bir daha göremeyeceksiniz diye üzülmeyin. Başına kötü Bir şey gelmedikçe mutlaka geri dönecektir. Kaçan kedilerin eve geri dönmesinin sebebi çoğunlukla beslenme diye düşünülür. Ancak yapılan bazı testler, araştırmalar sonucu kedilerin sahipleri ile çok güçlü bir bağ kurdukları, sürekli sevgi görmek istediklerindendir. Geçtiğimiz yıl evinden yaklaşık 500 km uzaklıkta tatilde kaybolan kedi 62. günün sonunda evine geri döndüğüne dair haberlere yer verilmişti.


Özetle kediler bencil ve nankör olmasının yanısıra sahiplerine çok düşkündür diyebiliriz.