Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Kedi Tırmalama Tahtası

2019-06-23 03:34:29

Kedi tırmalama tahtası bazı hayvan sahipleri için önemsiz olarak görülebilir. Ancak kedinin tırmalama tahtasına ihtiyacı vardır.

Özellikle, kedilerin koltukları, halıları tırmalamalarından rahatsız olmayan kedi sahiplerinin çoğu kedi tırmalama tahtasını ihtiyaç olarak nitelendirmemekyedir. Oysa her kedinin tırmalama tahtasına ihtiyacı vardır. Kediler, ön patilerindeki tırnaklarını bir şeyleri yakalamak ve tutmak için kullanırlar. Arka patilerindeki tırnaklarını ise öncelikli olarak kaşınma ve tırmanma için kullanırlar. Biz insanlarda olduğu gibi kedilerde de uzayan tırnaklara bakım yapılmalıdır. Düzenli olarak kesilmesi ve tahtalarında törpülenmeleri gerekir.


Kedi Tırmalama Tahtası Kullanmanın Faydaları

Kedilerin tırnaklarının da bakıma ihtiyacı vardır ve kediler bu işte oldukça ustadır. Koltuk, kanepe, perde, halı gibi birçok eşyayı tırnaklarını düzeltmek için kullanırlar. Peki ya tırmalama tahtaları ne işe yarar? Kedi tırmalama tahtaları onların tırnaklarını törpülemelerine, gerinmelerine, tırmalanmalarına yardımcı olur. Evdeki eşyalara takılıp tırnakların kırılmasına engel olur. Bu sayede eşyalarınızı da korumuş olursunuz. Tırmalama ihtiyaçları geldiği zaman vücut ölçülerine, zevklerine ve karakterlerine uygun tahtalarda oynamalarına izin vermelisiniz. Yeteri uzunlukta tırmalama alanı bulunacak ve gerilmelerine ve tırnaklarını törpülemelerine yardımcı olacak ürünler tercih edebilirsiniz. İşin eğlence ve görsel kısmına da önem veriyorsanız çok daha keyifli tırmalama tahtları da seçebilirsiniz.


Kedi Tırmalama Tahtası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir ?

Her kedinin eğlence anlayışı farklıdır. Bu yüzden şu tarzdakiler “en iyi” diye bir yönlendirme yapmak doğru olmayabilir. Bazı kediler üzerinde yuva olan, girmeli çıkmalı odaları bulunan tırmalama tahtalarına bayılırken, bazıları paspas şeklinde olan ve sanki halıyı tırmalıyormuş gibi hissettiren tırmalama paspaslarını sever. Bu yüzden kedinizin karakterine, eğlence anlayışına yönelik kedi tırmalama tahtası seçimler yapmaya dikkat etmelisiniz.