Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Kedi Sahiplenmek İsteyenler İçin En Kolay Yol

2019-07-20 02:32:01

Kedi sahiplenmek; Kedi sahiplenmeye karar verdiğinizde aslında çok fazla uğraşmanıza gerek yok. Büyük ihtimalle her gün yürüdüğünüz sokakta, yanından geçtiğiniz, fark etmediğiniz birçok kedi mevcuttur. Eğer oturduğunuz yerde sokak kedisi yoksa (ki bu pek mümkün değil) belediyelerin gönüllü insanların yönetimine bıraktığı kedi evleri bulunuyor. Bu kedi evlerinde birçok yeni doğmuş yavru oluyor. Bu yavrular yetişkin kedilerin arasında çoğu zaman barınamıyorlar ve ölüyorlar.

Devamlı olarak kedi evlerine atılan, terk edilen kediler olduğunu söylesek, sanıyoruz ki birazcık içiniz sızlar. Engelli kediler, terk edilenler, diğer kedilerin arasında mama yiyemeyenler daha niceleri sizin gibi kedi sahiplenmek isteyen insanları bekliyorlar.
Lütfen çevrenize daha farkında olarak bakın. Mutlaka zor durumda olan ve kimsenin fark etmediği bir can vardır. Onları sokakta bırakmayın, size ihtiyaçları var.

 

Ücretsiz kedi sahiplendirme yapan sosyal medya kanalları, web siteleri ve gönüllü kuruluşlar yardımıyla siz de kedi sahibi olabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde ayrıntılı şekilde size rehberlik edeceğiz. Ancak bir uyarı yapmakta fayda var. Kedi sahiplenirken cinsine, şekline, rengine, patisinin boyutuna, bıyıklarının kıvrıklığına bakıyorsanız hiç zahmet etmenize gerek yok. Çünkü biz cins ayrımı yapan insanları sevmiyoruz.Kedi sahiplenirken dikkat etmeniz gereken tek şey kediyi nereden bulacağınızdır. Facebook, Instagram, Twitter, web siteleri ve çeşitli diğer platformlarda ‘ücretsiz kedi’ adı altında ticari amaç güden insanlar mevcuttur. Öncelikle bunlardan uzak durmaya çalışın. Bu tip insanlara para vererek (hele ki nakit para isteyenler…) yaptıkları şeyin ortağı olmayın. Ülkemizin hemen her bölgesinde gönüllü olarak hayvanlara yardım eden insanlar vardır. Bu insanlara güvenebilirsiniz.