Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Karıncalara Zarar Vermeden Onları Evden Uzaklaştırmanın Yolları

2019-04-21 18:13:25

Çalışkanlıkları ile bilinen karıncalar aynı zamanda ekip ruhuna sahiptirler. Bir baltaya sahip olamayan insanlara kendi rızıklarını taşıyabilmeleri açısından karıncalar örnek gösterilir. Yer yüzünde yaşayan hiçbir canlıya zarar vermemek gerekir kaldı ki karıncalar ile ilgili ayetler bulunmakta. Peki, karıncalara zarar vermeden onları uzaklaştırmanın yolları nelerdir ?


-Öncelikle karıncaların geldikleri yeri bilmek için onları takip edin. Bu noktaya nesneler bırakarak onların yaşam alanınızdaki varlığına engel olabilirisiniz. Çünkü karıncalar önlerine çıkardığınız maddeleri algılar ve yollarını değiştirip, geri dönerler. Bu yöntemi dilerseniz karıncanın etrafında bir tebeşirle çizğiler çizerek te deneyebilirsiniz.

- İlk yöntemde belirtiğimiz önlerine maddeler koymak yerine isterseniz bariyer olarak zerdeçal, tarçın, salatalık kabuğu, karbonat, tuz, beyaz sirkeli su, kırmızı ya da karabiber de kullanabilirsiniz. Tuzu kullanmışlığım çok olmuştur.

-Koku duyuları çok hassas olan karıncalar eğer yaşam alanınızı istila yolunda iseler. Nane yaprağı, lavanta yağı, karanfil, defne yağrağı, sarımsak, limon suyu, kahve telvesi, sirke. bu malzemelerle hazırlayacağınız spreyleri onların kullandıkları yollara sıkarak, onları uzaklaştırabilirsiniz.

-Bir de şöyle düşünmek lazım ne oldu da karıncalar benim evimde harekete geçtiler. Aslında bu durum biraz daha temizlikle alakalıdır. Koku, yemek artıkları yada yere dökülen bir içecek bu durumda ev temizliğinizi sık yapmanız size birçok açıdan yarar sağlayacaktır.

Bazı kaynaklar karıncaları uzaklaştırmak için bebek pudrası ve mısır unu önermekte. Önerilen bebek pudrası ve mısır unu karıncaları öldürür. Onlara zarar vermemek için bebek pudrası ve mısır unu kullanmayın.