Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü Atatürk Cad. No:154/3 Maltepe/İSTANBUL

Evcil Hayvan Beden Ölçüsü Nasıl Alınır ?

2019-05-24 15:27:43

Evcil hayvanınıza elbise dikmenize ve satın almanıza katkı sağlayacak bu içeriğimizde evcil hayvan beden ölçüsü nasıl alınır ? Sizin ve sevimli küçük dostunuz için araştırdık.

Sevimlilikleri ile evimize neşe katan küçük dostlarımız en sadık dostlarımızın başında gelir. Ruh halimizin kötü olduğu zamanları hisseder biz evde yokken resmen yolumuzu gözler. Ailemiz annemiz, eşimiz kapıyı çalmadan anlamaz geldiğimizi anlamaz geldiğimizi. Ama onlar önceden koşar kapıya. Beslenmesi, sağlığı ve bakımı ile ilgili sorumluluklarımızın olacağı bilinci ile sahiplenmeli ve sonrasında ise sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Çünkü onlar savunmasızdır. Güzel görünmesini, ya da soğuktan etkilenmemesini düşünerek evcil hayvanlara elbise giydirenler, hatta elbiseyi kendi diken hayvan sahipleri bulunmakta. Eğer sizde dikerken zorlanıyor, yeni bir elbise dikmek istiyorsanız gelin bakalım sizlere bu konuda ayrıca pratiklik sağlayacak evcil hayvan elbisesi dikerken ölçüsü nasıl alınır ? Cevaplamadan önce çok önemli bir detaya belirtmeliyiz. Dostunuz için elbise diker ya da satın alırken onun içinde kendini iyi hissetmesi ve üzerinde rahatsız olabileceği, psikolojisini bozabilecek bir elbiseden, kumaştan uzak durmalısınız. Ayrıca pet kıyafetlerini sadece hayvanların süsü için ürünler olarak görmemeli ürün seçerken kullanılan malzemeye dikkat edilmeli.
Evcil Hayvanlar için tasarım yapan birçok marka bulunmaktadır. Her markanın beden ölçüleri farklıdır. Bundan dolayı herhangi bir markanın Large bedeni sevimli dostunuza uygun ise, bir diğer markanın Large bedeni uygun olmayabilir. Böyle bir durum için evcil hayvan beden ölçüsü nasıl alınır bilirseniz sorunsuz bir alışveriş yapmış olursunuz. Bunun için ;

-Vücut Uzunluğu: Evcil Hayvanınızın ensesinden kuyruk başlangıcına kadar olan bölümdür.

-Göğüs Ölçüsü: Evcil Hayvanınızın göğüs çapıdır.

-Boyun Ölçüsü: Evcil Hayvanınızın boyun çapıdır.

Sevimli dostunuzun kıyafetini gün aşırı üzerinden çıkarmanızı tavsiye ederiz. Hem derisin tüylerinin hava alması hem kendi kendilerini temizleyebilmesi için önemlidir.