Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

En İyi Veteriner Kim, Nerede ?

2019-05-28 18:47:55

Ailenizden biri, can dostunuz çoğu zaman evinizin neşe kaynağı bir kedi bir köpek ya da bir tavşan ne olursa olsun göz bebeğiniz gibidir. Hastalandığında ya da ihtiyaç halinde şüphesiz en iyi veteriner nerededir, kimdir diye aramaya başlarsınız. Bir veterinerde olması gereken özellikleri belirterek size en iyi veteriner seçiminizde kolaylık sağlamak istedik ve bu yazımıza yer verdik.

Bazen en iyi veterineri bulmak kolay olurken bazen de zor olabilir. Hele ki yeni bir hayvan sahiplendiyseniz tatmin ve ikna olmakta güçlük çekebilirsiniz ya da en iyi veterineri bulmanıza rağmen küçük dostunuzun hassas ve ciddi bir durumu için veterineriniz konusunda tedirginliğe kapılmanız mümkün olur. Peki, en iyi veteriner seçiminde neye dikkat etmelisiniz ?

En İyi Veteriner Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Araştırmaya kesinlikle fiyat sorgulayarak başlamayın. En fazla fiyat veren kaliteli hizmet sunar algısının kesinlikle yanlış olduğunu bilmeli ve araştırmanıza işini iyi yapan en iyi veteriner hekim arayışı ile başlamalısınız. Ancak şehir ve kırsal bölgelerde veteriner hizmetlerinde fiyat farkı bulunmaktadır. Çünkü kırsal bölgelerde hizmet veren veterinerin masrafı çoğunlukla ücretine yansır. Çevrenizde hayvan sahibi olanlardan veterinerlerinden memnun olup olmadıklarını sorarak bir araştırmaya başlayabilirsiniz. Sanal araştırmadan sonra elinizde kalan veteriner kliniklerini önce ziyarete gidebilirsiniz. Burda ki amacınız veterineri tanımanın yanı sıra kliniği görmek, temiz mi değil mi kontrol etmek, etrafta techizatlarına, ameliyathane, muayene odasına mutlaka göz atın. En iyi veteriner şüphesiz en iyi hizmeti sunandır. Bu nedenle her gidişinizde küöük dostunuz için aynı veterinerin ilgilenip ilgilenemeyeceğini sorun. Kaç veteriner hekimin çalıştığını öğrenin. Orda bulunan hayvan sahiplerinden memnuniyetleri ya da şikayetlerini öğrenmeye çalışın. Neden en iyi veteriner olarak orayı seçtiklerini sorun.


Her veteriner 24 saat acil hizmeti sağlamalıdır. Acil durumlar için size yakın bulunan bir veteriner seçiminiz kolaylık sağlayacaktır.