Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü Atatürk Cad. No:154/3 Maltepe/İSTANBUL

Elazığ Veterinerlik Hizmetlerinde Doğu Anadolu'nun Merkezi Oldu


Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, veterinerlik hizmetlerinde Doğu Anadolu'nun merkezi haline geldi.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, veterinerlik hizmetlerinde Doğu Anadolu'nun merkezi haline geldi. Elazığ'ın çevre illerinden gelen yoğun talebin karşılanabilmesi için hastane 24 saat hizmet vermeye hazırlanıyor. Hastanenin daha iyi hizmet sunabilmesi için Fırat Üniversitesi Küçük Hayvan Kliniği, Dijital Röntgen ve Dopler-Ultrason, Endoskopi Üniteleri'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Kılıç, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Temizer Ozan, Veteriner Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sait Bulut, çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı.

Fırat Üniversitesi Veteriner Hayvan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sait Bulut, hastanelerine talebin her geçen gün daha fazla arttığını söyledi. Bulut, artışı ise rakamlarla şöyle ifade etti: "Hastaneyi 2009'da devraldığımızda buraya gelen hasta sayısı bin 764, o yılki bilanço 17 bin TL, 2010 yılında gelen hayvan sayısı 3 bin 93 ve bilançomuz ise 70 bin TL olarak gerçekleşmiştir. 2011 yılında ise hasta sayısı 4 bin'i bulmuş durumda."

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Temizer Ozan ise hastanenin hedefinin 24 saat hizmet verebilir hale dönüştürülmesi olduğunu kaydetti. Hastanelerinin şu anda 23.30 ile 07.30 saatleri arasında hizmet verdiğini kaydeden Ozan, eleman eksikliğinin giderilmesinin ardından 24 saat hizmet sunan bir hastane haline geleceklerini açıkladı.

Fırat Üniversitesi Veteriner Hayvan Hastanesi önünde düzenlenen törenle yeni yapılan; Küçük Hayvan Kliniği, Dijital Röntgen ve Dopler-Ultrason, Endoskopi Üniteleri'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl, hastanenin hem Elazığ'a hem de çevre illere sunacağı hizmetlerle merkez haline geleceğini belirtti.

Yeni açılan ünitelerle birlikte hastanede daha donanımlı bir hizmet sunulacağını ifade eden Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl, "Tedavi edilen hasta sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Kimsenin hayvanı hasta olmasın ama hastaları da buraya çekmek istiyoruz. Yapılan tüm bu çalışmaların amacı daha kaliteli şekilde hizmet vermek ve daha fazla hayvanın tedavisini sağlamaktır." şeklinde konuştu.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi 2008 yılında hastane ruhsatı alarak çalışmaya başladı. Hastanenin tam olarak hizmete başlaması ise 2009 yılında gerçekleşiyor.