Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü, Atatürk Cd. No:150/D, 34844 Maltepe

Bir Köpeğin Gerçek Hikayesi

2019-06-20 01:18:34

Birçok insanın diğer insanlara anlatabileceği güzel ve anlamlı yaşanmışlıklar, hikayeler mutlaka vardır. Bu durumu hiç bir hayvan için düşündünüz mü ? Bu içeriğimizde aynı zamanda film konusu da olan bir köpeğin hikayesine yer verdik. Keyifle okuyacağınızı ümit ediyoruz.


Japonya’dan gönderilen Akita cinsi bir yavru köpek taşıma sırasında tren istasyonunda kaybolur. Köpeği bir profesör bulmuştur. Profesör ve ailesi köpeğin sahibi bulunana kadar onu sahiplenmeye karar verirler. Ancak köpeğin sahibi bulunamaz ve aile zaman içinde köpeğe iyice bağlanır. Köpeğe bir isim bile koymuşlardır. Hachiko, İşe giden profesörü hergün uğurlar ve iş dönüşü karşılar. Hachiko, bir gün ne profesörün işe gitmesini ister ne de kendisi onunla gitmek ister. O gün profesör işe gittikten sonra kalp krizi geçirir ve hayatını kaybeder. Profesörün hayatını kaybetmesinden sonra Hachiko istasyona gider ve profesörün gelmesini bekler başkaları onu sahiplendiyse de yanlarında durmaz kaçarak istasyona döner, profesörün ölümünden itibaren tam 9 yıl istasyonda sahibini bekleyen Hachiko en sonunda istasyonda hayata gözlerini kapar.


Hikaye Japonya'da 1923-1935 yılları arasında yaşanmış, ve Hachiko'nun sadakatinden ötürü Japonya'daki Shibuya İstasyonu'nun önüne onun bir heykeli dikilmiştir. Hachiko’nun yılmadan beklediği Japon profesörün adı ise Hidesabur? Ueno.


Bu yaşanmışlıkla bir kez daha anlıyoruz ki bazı insanlardan daha vefalı ve daha sadık hayvanlar bulunmakta. Onlar savunmasız küçük bir çocuktan farksız. Eğer hayvan sahiplenecekseniz ona karşı sorumluluklarınızı yerine getirerek onun hayatınıza kattıklarına karşılık vermeniz gerekir.