Telefon: 0216 305 35 08    Adres: E-5 Maltepe Köprüsü Atatürk Cad. No:154/3 Maltepe/İSTANBUL

Acil Hayvan Hastanesi

2018-01-22 22:14:46

 

Hayvanların acil sağlık müdahalesine ihtiyacı olduğu durumlarda acil veterinerlik hizmetleri gereklidir. Bu nedenle mutlaka aklınızda bir acil hayvan hastanesi adı ve telefonunuzda da numarası olmalıdır. Böylece acil durumlarda telaşlanmadan size en yakın veteriner ile iletişime geçebilirsiniz.

Acil hayvan hastanesi hizmetleri arasında; hastalık teşhisi, acil müdahale, gözetim altında tutma, cerrahi müdahalede bulunma, yoğun bakıma alma gibi hizmetler yer alır. Hastalığın türüne ve derecesine göre farklı hizmetlere ihtiyaç duyulur. Bu nedenle kapsamlı ve profesyonel bir hayvan hastanesi ile iletişime geçmek en doğrusu olur.

Hayvanlarda ani hastalanma, yaralanma, kaza geçirme, doğum ve travma gibi pek çok sağlık problemi gözlenebilir. Önemli olan hastalığın teşhisini en kısa sürede koyabilmek ve müdahale edebilmektir. Kusma, ishal, kabız ve zehirlenme gibi ani hastalıklar çoğu zaman acil müdahaleyi gerektirebilir ancak müdahalesi çok zor değildir.

Daha hassas olan acil durumlar ise; kaza sonrası kanama, kırık, çıkık ve iç hastalıklar durumlarıdır. Bunun yanı sıra doğum da hassas bir konudur. Bu gibi durumlarda muhakkak alanında uzman bir veteriner hekim bulunmalıdır.

Aynı zamanda cerrahi müdahale gerektiren acil durumlarda hastanenin veya veteriner kliniğinin tıbbi açıdan yeterli olması da önemlidir. Teknik ekipman eksikliği veya çalışan eksikliği olmamalıdır.

Megavet Veteriner Kliniği hem sağlık ekipmanı hem de veteriner hekim anlamında son derece eksiksiz çalışır. Kendi laboratuvarı, yoğun bakım ünitesi, hasta yatış imkânı ve alanında uzman veteriner hekimleri bulunur.

7 24 acil veterinerlik hizmeti veren Megavet’e günün her saati ulaşabilirsiniz. Kuaför, pansiyon, eğitim, aşı gibi rutin konuları da Megavet ile çözebilirsiniz.

Siz de Megavet ile tanışmak, ayrıntılı bilgi almak ve hayvan dostunuzun tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.